TASUTA kohaletoimetamine alates 35€ tellimustest VAATA PAKKUMISI
Kliendtugi +372 5305 6556

Hiireke Squeakeri võidupäev!

Unejutud May 18, 2017

Peale seda, kui hiireke Squeaker oli esikupeeglist takseerinud enda peenikesi jalakesi, tillukesi käppasid ja õmblusniidist veel õhemaid vurre, otsustas ta: nii, nüüd aitab pisike ja nõrk olemisest, aeg on minna jõusaali! Siis jõuab rohkem juustu pessa tassida ja mine tea, ehk võetakse ka Ty kaisukate iganädalastel koosolekutel teda veidi tõsisemalt, kui tal on suuremad musklid? Nii piinlik, kui leopard Patches teda kogu aeg pisipõnniks kutsus ja küsis, et kas Sqeaker tahab tema põlve peale opasse esiritta istuma tulla, kui mingit kaisukatele tähtsat küsimust arutati. Muidugi oli see lihtsat sõbralik squakertögamine, aga ikkagi!

Squeaker panigi helesinisest kommipaberist tehtud trennipüksid jalga, selga valge maika ja asus otsustaval sammul jõusaali poole teele, mis asus teises toas klotsidest ehitatud majas.

Seal olid juba ees jõusaali alalised külalised, bokser Brutus ja ja ilves Buckwheat, kes erinevaid raskusi ja pomme tõstsid. Kuulnud ära Squeakeri mure, asusid nad lahkelt talle õpetama, kuidas korralikult trenni teha. Alustuseks andsid nad talle hüppenööri ja hularõnga, et hiireke korraliku soojenduse saaks teha. Need tehtud, läksid TY kaisukad üheskoos jõusaali teise otsa, kus maas oli kang, mille kummaski otsas oli ümmargustest kümnesendisest tehtud raskused. Kokku 80 senti.

Hiireke Squeaker haaras kangist ja sikutas nagu jaksas! Huuuuuuuh- huuuuuuh! Alguses ei paistnud see üldse liikuvat aga siis ta võttis end kokku, kujutas end olümpiavõitjana ja võttis kogu oma jõuvarud kokku! Ta peenikesed jalad tudisesid all nagu heinakõrred tuule käes, vurrud tõmbusid suurest pingutusest krussi nagu vedrud ja saba oli taga tikksirge aga hurraa! Ühel hetkel ta kangi üles tõstetud sai!

Ilves Buckwheat vaatas bokser Brutusele otsa ja nentsisid siis ühest suust, et hiirekesest saaks asja küll. Selline väike aga vintske sell! Brutus küsis” Squeaker,ma vaatan, et sa oled ikka kole peenike, nii ei jõua keegi trenni teha! Ainus, mida ma näen, on see, et sa sööd juustu. Käid siin kogu aeg ju juustutükk kaenlas nagu aabits koolipoisil.

Squeaker piiksus vastu, et noh, tegelikult sööb ta küpsiseid ja limpsib klaasist üleloksunud limonaadi telekalaualt peale. Ja lisas, et juustu ta ei söö, vaid kogub! Tal on kodus pesas neid juba 812 tükki!

Bokser Brutus ütles selle peale: “Küpsis ja limps on küll  magusad ja ahvatlevad aga ega sedamoodi maiustades tugevaks ei saa! Mkm, kohe kindlasti mitte! Kui sa oma juustu kogud, siis parem söö seda kommide asmel – juust on väga toitev, seal on palju valku, mis muskli kasvama paneb ja muid kasulikke toitaineid ka!”

Squeaker kortsutas selle jutu peale kulmu ja keerutas mõtlikult vurrukesi. Ta ei kujutanud ettegi, kuidas ta oma pikalt kogutud ja väärtuslikku juustukogu nüüd korraga ära sööma peab, aga vaadates TY sõpradele otsa, ütles ta igaks juhuks jõusaali jõmmidele siiski, et teeb proovi.

Kodus tõigi ta ühe juustutüki välja ja lõi hambad sisse. Mmmm….oli tõesti hea ja tummine suutäis! Ainult augukohad olid imelikud, siis käisid hambad tühjalt ja näksisid õhku. Siis läks Squeaker magama ja kui ta hommikul ärkas, olid lihased valusad. Ta läks peegli ette ja vaatas ennast. Tõesti, natuke oli nagu muskel suuremaks kasvanud küll! Ka enesetunne oli kuidagi toekam.

Nii läks paar nädalat, hiireke Squeaker käis hoolsalt trennis ja mugis hiljem kodus juustu. Ühel õhtul peale trenni, kui ta oli teel TY kaisukate koosolekule, kus pidi täna arutatama kuidas kutsuda korrale harakat, kes avatud köögiaknast käib asju pihta panemas. Köögi uksest mööda minnes nägi ta äkitselt sedasama paharetti, siinsamas! Hiireke peatus ja vaatas harakat, kes oli irvakil köögiaknast sisse lennanud ja sikutas nokaga sukrutoosist välja läikivat lusikat, et see salaja pihta panna ning sellega koos minema lennata!

Ei teagi, kust see julgus tuli, kuid hiireke Squeaker isegi ei mõelnud, et harakas on temasst mitu-mitu korda suurem, vaid hüppas laua peale ja haaras lendutõusval harakal sabast kinni nagu jõusaalis kangist ja piikastas nii kõvasti, et kostus suisa möiratusena: “Eiiiii! Varganägu! Jäta lusikas siia või muidu ma sulle veel näitan!”

Harakas vaatas tagasi, kes teda sedamoodi kinni hoiab. Nähes vaprat hiirekest, kes teda põrmugi ei paistnud kartvat, vajus harakal imestusest nokk lahtiTY36192 ja lusikas kukkus potsti! tagasi lauale. Ise selline pisike aga muudkui sikutab! Ja lahti ei lase! See oli isegi natuke naljakas vaatepilt, kuid ühel hetkel sai harakal hing täis. Ta kraaksatas vihaselt ja tahtis Squeakerit nokaga valusasti tonksata aga siis ronis lauale ilves Buckwheat, kes oli tulnud vaatama, kuhu sõber hiireke nii kauaks on jäänud. Nähes, et tema väike ja vapper sõber on olenemata tehtud trennist siiski suurema haraka vastu hädas, hüppas ta nende vahele. Harakas aga pages seepeale ummistiivul aknast välja ja ta ei tulnud enam kunagi kööki tagasi midagi pihta panema, sest hiljem pesas omaette oma räsida saanud sabasulgi silitades arutledes jõudis ta järelduseni: “kui Ty kaisukate majas isegi hiired vaprad nagu lõvid on, siis teisest tegelastest ei tasu isegi rääkida!”. Mnjaaa…. ei maksa oma õnne ja allesjäänud sabasulgi seal enam proovile panna!

Squeaker sai tol õhtul aga teiste TY kaisukate käest oma julguse eest kõvasti kiita. Ise nii väike aga tubli! Jah, trennis tõstetud raskused ja õige toitumine polnud mitte ainult kasvatanud ta muskleid, vaid andnud juurde palju julgust ja ka kindlameelsust!

Autor: Geethe Kaso

Top 10 mänguasjad

 • 1
  ty36879_saffire

  TY Beanie Boos SAFFIRE - draakon 15.5 cm

  6.99 €

 • 2
  ty42212_tt-prince

  Teeny Tys PRINCE husky

  3.99 €

 • 3
  409-4498(1)

  HEXBUG® BATTLE SPIDER Dual Pack

  59.90 €

Lisa kommentaar