TASUTA kohaletoimetamine alates 35€ tellimustest VAATA PAKKUMISI
Kliendtugi +372 5305 6556

Kuidas hüljes Pierre endale roosa kasuka sai

Unejutud May 4, 2017

Väikese Tüdruku padja alla oli hommikuks üks uus üllatus-kaisukas tekkinud. Eks see üllataja hommikul hirmvara kikivarvul tuppa hiilinud Issi oli – ta oli pikemale töösõidule minemas ja tahtis enne teeleasumist tütrekest rõõmustada. Ta ei hakanud last üles äratama, tegi musimopsu laubale, õrnalt pai ja pistis väikese hülgepoisi kaissu. Seejärel tagurdas heldinud ilmega kaisukate maailmast välja ja vuras pere autoga kaugele välismaale teele.

Seda kallistamist, musitamist ja rõõmutantsimist oli TY kaisukatel hommikuvalguses kohe põnev vaadata, kui Väike Tüdruk üllatuse peale ärkas: “Ma teadsin! Teadsin, et Issil mulle mingi tore kink on, aga ma ei oleks uskunud, et midagi sellist, millest ma niiväga unistasin! Jejejeeeeeeeee! Nüüd on mul juba kaks hüljest!” Ta pistis uue hallikarva hülgepoisi lumivalge Icy kõrvale, otsis raamaturiiulilt tähtsa “Maailma Loomade Atlase” ning sukeldus mõmisedes tarkusemaailma: “Nii kus need hülglased olidki… äkki siis veeimetajate all…pierre1

Viisakusest ja uue sõbra lootuses läks Icy reipa sammuga hüljes Pierre kõrvale ja ulatas välja tere-loiva: “Khm, tere! Minu nimi on Icy – TY kaisukate maailma jäine hüljes, tõenäoliselt parim ujuja, aga kohe kindlasti kõige parem spaa-meeleolu looja!” Nähes aga, et sõber kuidagi väga õnnetu ja morn on, pakkus ta kiiresti ujulaga tutvumise välja ja tiris Pierre vannituppa silmini vett täis kraanikausi äärde ja pistis hüljes Pierre ninapidi vee sisse, nii et see vähekene läkastama hakkas. “Näe! Siin see veekogu meil on. Ega see nii suur pole, kui mõni meri, aga noh, ajab asja ära! Hommikuti, kohe, kui olen oma hommikuringid ära ujunud, olen ma tavaliselt palju rõõmsam ja päev võib alata! Tundub, et sindki võib see aidata – minu järel!”

Kõigi teiste kaisukatega läks alati selline enesekindel sõjapealiku hoiak läbi, aga täna oli paraku ainus spaa-naudingute osaleja Icy ise! Peale kiiremaid ringe hüppas Icy murelikult veest välja ja sättis end taas Pierre kõrvale istuma. Nad vaikisid tükk aeg, loivakesed põlvedel. Järsku köhatas uus hülgepoiss Pierre tagasihoidlikult ja hakkas vaikselt juttu venitama: “Väga kena, et minu pärast nii palju vaeva näed, aga tead, ma usun, et mind ei saa keegi minu mures aidata. Sellepärast pole ma seda seni ka kellelegi rääkinud. Ma, see tähendab ma kohe väga vabandan, et tujurikkuja olen, aga jah, mis teha, olengi kurvemapoolne kaisukas”.

Icy elavnes oma liigikaaslase südamepuistamise peale: “ Hehhhh, siin Kaisukatemaal pole ühelegi lahedusele probleemi! Või…see oli vist niipidi ikka – meil on igale probleemile lahendused alati võtta! Kedagi pole kunagi hätta jäetud või omaette kurvastama! Sa võid meie peale täiesti kindel olla, seega lao aga lagedale ja ma ütlen sulle, et veel täna õhtul on su näol naeratus!” Kõlas nagu plaan Pierre jaoks ja ta ohkaski mure välja: “Ma tahaks hoopis punast värvi olla!” Icy arutles kaasa: “Hallhülged ju ongi hallid, selles pole midagi imelikku! Aga jah… eks punane karv oleks vist tõesti efektsem!” “Noh mu vanaisa rääkis kunagi legendi, et kõik hülged on saanud ennemuiste alguse Punasest merest. Sellest ajast peale on mul unistus olla punast värvi!”pierre2

“Ma tunnen ühte Võimast võlurit küll…” hakkas Icy kiitlema ja lause lõpetas juba kohale lennanud Tähetark Owlette: “…Ma tean seda hüljeste legendi väga hästi, see kõik on tõsi, aga Punane meri, väike armas hülgepoiss…pole ju tegelikult punast värvi!” “…ei olegii…?”purunes hülgepoisi unistus tuhandeks killuks. Vaadate aga, kui longu tõe paljastamise peale hallhülgeke vajus, käis Võlur kiiresti uue plaani välja: “Paljud imelised kaisukad on meil ju roosad – mis sa arvad sellest värvist?” Pierre silmadesse süttis rõõmusära: “Küll see oleks ime! Eks tegelikult ongi just roosa minu lemmikvärv, aga”, punastas ta pisut: “See Punase mere asi oli kuidagi väga südames. Jah, kuidas roosaks saaks? Mulle see igav hall ikka üldse ei meeldi!”

Võlur-Öökull sidus seepeale Pierre silmad kinni ja kuna ta tegelikult nõidumises kuigi osav polnud, siis kutsus ta kiiresti punase värvipotiga oma isiklikud tuttavad võluri-abilised kohale. Nüüd asetas ta halli kasukaga hülgepoisi värvipotti ja tõmbas veidi aja pärast välja tagasi. Siis aga vibutas tiivaga Icy-le, et ta basseini juurest eemale läheks ja lasi punaseks värvunud hallhülge basseini. Kõik jäid Kraanikausi äärde hinge kinni hoides lõpptulemust põnevusega ootama. No sinna kogunes ikka pool kaisukate seltskonnast vähemalt! “Siuh-säuh, siuh-säuh! Ükski TY kaisukas ärgu kurvaks iial jäägu, Pierre endale roosa kasuka saagu!”, rapsis ta tiibadega tähtsalt siia-sinna ja üles-alla.

Järsku hüppas basseini põhjast täitsa uus hüljes välja – kauni roosamanna kasukaga Pierre, kes ise uhkelt enda karva imetles ja säravalt publikule naeratas. Iseäranis rõõmsad olid kõik roosat värvi kaisukad ning puudel Patsy jäädvustas kõik hülgestaari loivaga fotokaamerasse lehvitused ja põsemusid. Salaja tegid nad tegelikult kolm selfiet ka.ty37198-pierre-reg

“Siin sa uus kaisukas oledki, otsisin juba taga!” hüüdis Väike Tüdruk tõmmates hetk hiljem uue hülgepoisi Pierre`I endale sülle. “Heh, imelik, vaatasin hommikul unise peaga, et oled halli värvi, tegelikult siis hoopiski roosa! Nii tore, roosa ongi mu lemmikvärv!” Pierre arvas, et mõned saladused võiks siiski enda teada jätta ja ei hakanud seiklurikkast päevast midagi rääkima. Ta puges hoopis sügavamale kaissu ja tema kunagist kasukat reetis vaid valge ninaots, mis võlumisel värvipotist välja jäi!

Autor: Geethe Kaso

Top 10 mänguasjad

 • 1
  ty36879_saffire

  TY Beanie Boos SAFFIRE - draakon 15.5 cm

  6.99 €

 • 2
  ty42212_tt-prince

  Teeny Tys PRINCE husky

  3.99 €

 • 3
  409-4498(1)

  HEXBUG® BATTLE SPIDER Dual Pack

  59.90 €

Lisa kommentaar