TASUTA kohaletoimetamine alates 35€ tellimustest VAATA PAKKUMISI
Kliendtugi +372 5305 6556

Öökull Oscari suvine puhkus

Unejutud May 25, 2017

Öökull Oscar haigutas oma pisikese nokaga pikalt ja laialt nagu jõehobu, seejärel saputas oma sulgesid ja vaatas, kuidas akna taga päike tõusis. Vaeseke oli öösel silmade lahti hoidmisest täitsa läbi.blogi_oscar Lisaks oli ta oma Väikest Tüdrukut, kes oli Oscari poest kaasa võtnud, väga armastama hakanud ja lubas endale, et ta vaatab tema üle iga öö – kas on vaja tekikest peale kohendada või rahustavalt enda pehme tiivaga üle põse tõmmata, kui Tüdrukuke vähkreb.

Teised TY kaisukad rääkisid juba ammu: “Oscar, sul on ikka vaja puhkusele minna – muidu kurnad end täitsa ära, suled lähevad halliks ja su huikamisest ei tule enam ammu midagi välja… Kõlad nagu vana roostes pasun! Mine puhkusele, no palun, küll me Tüdruku üle vaatame ja kõik koos hakkama saame!”

Oscar jäi mõttesse. Võib-olla tõesti on puhkust vaja … aga kuhu siis minna? Pimedas sahvris ta käis küll vahest kurgipurkide vahel istumas, trepi all tolmuimeja ja mopi juures ka. Kui ta Väikese Tüdruku toas oli, siis istus ta kõrge toakapi ülemisel nurgas lae all koos ämblikuga. Nüüd aga mõtles, et peaks vist tõesti kuhugi mujale minema. Aga kuhu siis?

Keset kõige sügavamat iseendaga aru pidamist tuli talle appi Tigu Scooter. Ta kuulas Oscari ära, noogutas mõistvalt ja seletas, et pole probleemi! Tal elavad kauged sugulased maja taga aias, kasvuhoone juures. Kui kuhugi uude kohta vaja minna, ennast ja elu avastama, lõõgastuma, metsikuid seiklusi kogema, siis nende juurde saab reisida iga kell. Sugulaste juures on äge! Seal on ka soe ja mõnus. “Ühtlasi”, poetas ta Oscarile usalduslikult “Ühtlasi aitaks sa mind ka, sest kui mina, Scooter, hakkan sugulaste juurde külla üksi minema, siis mul läheb umbes 15 aastat, kui lõpuks kohale jõuan, siis pole ei sugulasi ega mu noorust. Tundlad on kortsus, olen tühi karp, milles ulub tuul ja sahiseb liiv…”, ohkas ta vanainimese moega.

ty37199Kuna Oscaril ka endal paremat ideed polnud, siis tigu Scooteri plaan sobis. Öökull Oscar võttis teo endale selga ja nad tõusid hooga lendu. Koos lennates nägid nad toredad välja – tõeline privaatne reisilennuk Oscar Airways, koos tigu Scooteriga, kes nägi välja veidi ehmunud, kuid uhke superstaar öökull Oscaril oli Scooterist selline kühm seljas, mis nägi välja nagu piloodikabiin. Scooter ja Oscar nägid välja kui maailma kõige ägedamad reisijad!

Lend toimus tõrgedeta ja maandumine kasvuhoone kõrvale kompostihunnikusse oli pehme. Kapsalehtede alt ronisid kohe Scooteri sugulased välja ja rõõm noore sugulase külastuse üle oli ütlemata suur! Ka Oscar sai hulga kallistusi ning edasine päev möödus ootamatult, kuid siiski kallitele puhkajatele ja külalistele kohalike vaatasmiväärsustega tutvumiseks. Öökulli Oscarit ja tigu Scooterit viidi vaatama hiiglaslikke rabarbereid, punetavat maasikapeenart, imelisi tomatitaimi ja aianurgas kõrguvat mitmekordset kompostihunnikut. Teod rääkisid palju nalju, enamus seoses aeglusega. Näiteks, mis on maailma kõige aeglasem asi? Kiirustav tigu! Mis on tigude parim vanasõna? Tark ei torma, hihiii…

Igaljuhul oli kõikidel kokkuvõttes üks soe ja mõnus päev. Öökull Oscar, kes muidu ainult öösiti liikus, tundis end nüüd päikese käes lausa päevakullina! Kui ta veel rõõmsa huike lendu laskis, mis oli tavapäevade rutiini tõttu hakanud juba ammu pisut kurvaks muutuma, siis terve aed kuulas, lõi käppasid või tundlaid kokku ja imestas.

“UH- UUUU- UUUUUUUUUUUUUUUU UU!”, milline kaunis, kõlav, julgustav ja imeline hüüd! Jah, puhkusest oli Oscarile tõepoolest palju kasu olnud!
“Nüüd hakkan igal aastal vähemalt kord puhkusel käima”, otsustas Oscar sel samal hetkel. Tõesti, kogu olemine oli kuidagi kohe teistmoodi. Ja kui Väike Tüdruk õhtul Oscari toodud magusaid maasikaid sõi, oli kogu tuba õnne ja magusat lõhna täis.TY36148

Autor: Geethe Kaso

Top 10 mänguasjad

 • 1
  ty36879_saffire

  TY Beanie Boos SAFFIRE - draakon 15.5 cm

  6.99 €

 • 2
  ty42212_tt-prince

  Teeny Tys PRINCE husky

  3.99 €

 • 3
  409-4498(1)

  HEXBUG® BATTLE SPIDER Dual Pack

  59.90 €

Lisa kommentaar