TASUTA kohaletoimetamine alates 35€ tellimustest VAATA PAKKUMISI
Kliendtugi +372 5305 6556

Põrsas Piggley kangelastegu

Unejutud June 1, 2017

Tänasel lastekaitsepäeval otsustasid pereema ja Väike Tüdruk minna kaubanduskeskuse laadapäevale, kus sai osta lisaks tavapärastele ostudele ka suhkruvatti ja palju laste mänguasju ning mänge. Väike Tüdruk oli väga põnevil, kuna eks salamisi ta juba teadis, et TY kaisukate suur kollektsioon võib täna taas vähemalt ühe imearmsa loomakese võrra täieneda.

Väike Tüdruk sättis kõik loomakesed akna peale, et nad näeksid kohe kaugelt uue sõbra saabumist ja blog_piggleysaaksid lehvitada kõik korraga, et uus kaisukas tunneks end oodatuna ja armastatuna juba enne koju saabumist. „Nonii armsakesed, ma küll ei tea, kes täpselt täna meie suure perega liitub, aga ma väga palun, et olge temaga väga sõbralikud, viisakad ja… noh, mis ma siin õpetan, te ju niikuinii olete kõik nii armsad ja käitute nii kenasti…, aga jah, ma igaks juhuks ütlen üle, sest ma ju tahan väga, et kõik mu kaisukad ennast väga hästi tunneksid alati!“ Ema juba ootas välisuksel kannatamatult ja kõlistas võtmetega, et Väike Tüdruk veidi kiiremini oma loengu ära peaks kaisukatele.

Peagi jalutas Tüdruk juba Ema kõrval kepseldes kaubanduskeskuses ja suundusid loomulikult kohe TY kaisukate laadapoe juurde. Tänase lastekaitsepäeva puhul oli eriti suur valik erinevaid loomakesi poodi välja pandud – Väikesel Tüdrukul läksid silmad täiesti kirjuks, kõik loomakesed ju hüüdsid justkui ühest suust: „Vali mind, sooviksin väga sinu koju tulla ja õheskoos mängida!“. Ema märkas tütre segaduses nägu ja küsis seepeale müüja käest: „On teil ka mõni loomake täna keegi täiesti uus, keda varem müügis pole olnud?“ Müüja kadus mõneks hetkeks leti alla peitu ja tuli nähtavale ühe väikese roosa olevusega. „Jah, nemad just tõesti mõni sekund tagasi toodi TY autoga meile siia – põrsakesed! Nad on üsna kohmetud siin veel uute saabujatena ja ei saa veel sõnagi suust…

„Just tema ma võtangi!“ haaras Tüdruk hooga põrsa letilt. Ema jäi poemüüjale kaardimakset tegema ja tundus, et see võtab millegipärast palju aega… Tüdruk aga jätkas loomakesega tutvusvestlust: “Tule siia, minu taskusse, armas notsu, siis sa ei peagi enam üldse poega ära harjuma, vaid tuled kohe minu kaisukate sõbraks. Mis su nimi on?“ Notsuke avas arglikult oma sädelevad ilusad silmakesed ja kogeles „…Pi…pi…pi…ggley. Ma olen Piggley, täna tulin alles ilmale, üsna palju uusi asju siin avastada…“ „Oeh, ära muretse Piggley! Sa ei kujuta ettegi, kui palju mõnusaid sõpru sind kodus juba ees ootavad! Noh kindlasti meeldivad sulle väga koerakesed, nendega saab alati palju nalja! Nad mõtlevad igasuguseid vigureid välja. Siis on meil veel ükssarvikud – ka öökullid on meil väga arukad ja noh, üldse“ niimoodi loomakeste tutvustusega liikusid nad endalegi tähelepandamatult inimmassis Emast kaugele eemale…

Kui Väike Tüdruk korraga aru sai, et ta on täiesti lootusetult ära eksinud ja ta on ema kaotanud, puhkes ta kõigepealt lohutamatult nutma, nii et notsu Piggley pidi lausa oma vihmavarju avama, et mitte pisaratemerre ära uppuda. Piggley märkas silmadega lahendusi otsides peagi silti: „Info“ ja leti taga sõbraliku näoga toredat tädi. „Armas väike perenaine, vii mind sinna!“ näitas põrsas enesekindlalt oma heleroosa sõrakesega infoleti suunas. Tüdruk liikus inimeste seas tungeldes nuuksudes Piggley näidatud koha poole. Infoleti juurde jõudes alustas infoleti tore tädi kohe juttu: “Väikseke, oled vist vanemad siia rahvasumma ära kaotanud? Ära nuta, me aitame sind!“ mille peale Väike Tüdruk taas tugevasti nutmaty37200 puhkes, sest tema kahtlustas, et arvatavasti ei näe ta oma Ema enam kunagi… Piggley oli selle ajaga juba mikrofoni juurde siblinud ja alustas üle kaubanduskeskuse juttu: „Khmm… Tähelpanu, tähelepanu! Palun KÕIGI tähelepanu! Nimelt on oodatud Väikese Tüdruku ema võimalikult kiiresti Infoletti, sest muidu on kaubanduskeskusest saanud siin peagi pisaratemeri ja me ei saa siit keegi liikuma!“ Samal ajal tormas Ema juba infoletti ja haaras tütrekese embusesse: „Oi kullake, anna andeks, jäin sinna maksma ja korraga märkasin, et teid polegi enam kuskil! Täna on kohe nii palju rahvast! Väga tark oli sinust tulla kohe infoletti!“ Seepeale viitas Tüdruk vapra põrsakese peale, kes selgitas ikka veel mikrofoni pikki lugusid sellest, kuidas kõik lapsed ja lapsevanemad võiksid olla alati hästi koos, et keegi ära ei kaoks. Mikker oli küll infotöötaja poolt juba välja lülitatud, aga see Piggleyt ei seganud. Ema tänas südamlikult infotöötajat, võttis põrsakese ja lapse sülle ning aüheskoos asusid nad koduteele.

Kokkuvõttes oligi ju kõik hästi. Lõpp hea, kõik hea.

Elagu lastekaitsepäeva väike kangelane põrsas Piggley!

Autor: Geethe Kaso

Top 10 mänguasjad

 • 1
  ty36879_saffire

  TY Beanie Boos SAFFIRE - draakon 15.5 cm

  6.99 €

 • 2
  ty42212_tt-prince

  Teeny Tys PRINCE husky

  3.99 €

 • 3
  409-4498(1)

  HEXBUG® BATTLE SPIDER Dual Pack

  59.90 €

Lisa kommentaar