TASUTA kohaletoimetamine alates 35€ tellimustest VAATA PAKKUMISI
Kliendtugi +372 5305 6556

Rebase Slicki suur õppetund

Unejutud April 20, 2017

“Palun kõigil istuda”, ütles rebane Slick ja hakkas samal ajal ise oma ilusa koheva sabaga köögist suurde tuppa toodud tahvlit puhtaks pühkima, millele Suure Maja pereema tavaliselt oma päevaretsepte kirjutas.

Praegugi oli seal enne viimast sabalööki kirjas: “MAAILMA KÕIGE PAREMATE PANNKOOKIDE RETSEPT: 1 osa vett, 2 osa jahu, 3 osa armastust.

“Oh, olid tõesti head pannkoogid…”, limpsas berhardiin Duke oma suud ja võttis ootusärevalt istet.slick

Kuid täna polnud kokatund, mida andis kassike Lindi, kes tundis kööki kui oma viit kiisupreili varvast. Täna toimus hoopis TY Kaisukate ülikooli päevaõpe, kus õpetaja rebane Slick õpetas kõigile uusi teadmisi, erinevaid ellujäämisnippe ja head käitumist. Nimelt oli tal endal doktorikraad Eluülikoolist ja see tegi temast kõrgelt hinnatud õpetaja igal pool! Tegelikult paistis rebane Slick juba päris tillukesena silma oma suure abivalmiduse ja õpihimu poolest. Näiteks teati rääkida, et Slickil polnud veel silmadki peale sündi avatud, kui juba roomas piimalõhna järgi eksinud õdesid-vendi emme juurde juhendama. Hiljem suuremaks saades abistas ta alati kõiki, kes abi vajasid ja noh, vahel ka neid, kes seda alati ei vajanud. Vahet polnud, rebane Slick oli tõeliselt tark ja hea südamega ning kõik TY kaisukad armastasid teda väga.

Õpetajast rebane Slick võttis kotist õuna ja tõstis selle lauale: “Nii, kas keegi teab, kuidas oleks õige käituda, kui sa seda õuna endale sooviksid?” Tõusis paar arglikku käpakest, kui korraga hakkas kaugel kapi peal asuv köögikombain käratsema ja undama, “Õun siia ja kähku!”

scooterapple“Nii ebaviisaka karjumise peale jääb see õun küll kohe kindlasti minu kätte. Kas keegi veel? Noh, käpad püsti! Julgemalt!”
Eest pingist poetas tubli kassitüdruk, “Eee…palun, kas oleks võimalik see õun saada? Ma sooviks selle kinkida oma uuele sõbrale, tigu Scooterile, kellele maailmas üle kõige maitsevad õunad. Tal oleks selle üle nii hea meel!”.

“Väga ilusasti küsitud, tubli Kiki! Eriti meeldib mulle see, et küsisid hoopis oma sõbrale. Sa hoolid temast palju, just sellised ongi tõelised sõbrad” ja Slick ulatas õuna kassipreilile “Palun!”.

“Meil läheb tänane tund päris hästi siin”, nentis ta rahulolevalt hetk hiljem, kui Ty kaisukad, pead vihikute kohal, erinevaid ülesandeid lõpetasid.
“Nii, hetkeks aitab”. Ty kaisukad panid vihikud kuulekalt kinni ja jäid Slicki kuulama.
“Nüüd järgmine ülesanne: kas keegi teab, mida teha, kui hüljes Icy lõpetab vannitoas supluse ja soovib väljuda. Sina aga oled teisel pool ust ja soovid hoopis ise vannituppa minna. Kuidas oleks viisakas käituda?”safari

Kaelkirjak Safari ringutas pead: “Hmmm…..” ja jätkas peale pikka pausi, “Meil kodus on näiteks nii, et kui magama heidame, siis mind pannakse alati esimesena voodisse, et saaksin seinapoolse koha vikerkaare tapeedi ääres võtta, noh, siis tuleb mul hea uni. Ja kui üles ärkame, siis jällegi mina katsun kõigepealt järgi, kas tuba on ikka soe ja põrand ka. Alles siis tõstan tekiserva üles, äratan teised ja soovin kõigile ilusat sooja päeva. Noh”, mõtles Safari veel korraks: “Kokkuvõttes on nii ju kõigil hea. Ehk siis Icyle tuleks ilusasti uks lahti teha ja ta välja lasta… see on ju kõigile teada ja tuntud viisakusreegel, mida kõik TY mänguasjad unepealtki teavad”.

“Väga tubli, Safari. Kui jätkad samas vaimus, siis nii saab sinust veel Kõige Viisakam Kaelkirjak”, noogutas õpetajast rebane Slick tunnustavalt.

Koer Slush küsis, “Aga kuidas sa seda kõike tead…? Maailmas on ju nii palju olukordi ja asju ja-ja-ja… nüüd ma tean küll kuidas on uksest sisse laskmisega ja sellega on, kui ma midagi teiselt tahan… Aga on ju mustmiljon muud olukorda, kuidas ma siis käituma pean!?”

Rebane Slick tõmbas oma suure ilusa saba enda alla kerra, pani paberid portfelli, klõpsatas selle klõps-klõps kinni ja naeratas kogu klassile veidi kelmikalt.
“Kes mäletab, mis tahvlil kirjas oli? Enne, kui ma maailma parimate pannkookide retsepti maha pühkisin?”

“Jahu!”, piiksus hiireke Squeaker . “Vesi, loomulikult!”, mulistas kala Sami. “Värav!!!!!”, pakkus keegi huupi. Esireas sosistas kiisupreili Kiki: “Armastus…”TY36159

“Just, õige vastus, Kiki – armastus! Eks jahu ja vett ole ka teinekord vaja aga armastust ja hoolimist võib kasutada tõesti IGAS mustmiljonis muus olukorras”. Seinal olev kell tirises ja andis märku vahetunni algusest. TY kaisukad aga vaatasid suurte silmadega rebast Slicki, kes püsti tõusis, enne klassist lahkumist ukse juurde seisma jäi ning klassi poole ümber keerates lausus: “See oligi tänane õppetund. Kui jääda viisakaks ja alati hoole ja suure-suure armastusega tähele panna, mida ütleb sinu süda, ei saa üheski olukorras kunagi valesti käituda. Pidage seda alati meeles!”

Autor: Geethe Kaso

Top 10 mänguasjad

 • 1
  ty36879_saffire

  TY Beanie Boos SAFFIRE - draakon 15.5 cm

  6.99 €

 • 2
  ty42212_tt-prince

  Teeny Tys PRINCE husky

  3.99 €

 • 3
  409-4498(1)

  HEXBUG® BATTLE SPIDER Dual Pack

  59.90 €

Lisa kommentaar