TASUTA kohaletoimetamine alates 35€ tellimustest VAATA PAKKUMISI
Kliendtugi +372 5305 6556

Tigu Scooteri unustamatu spordivõistlus

Unejutud April 12, 2017

“Tähelepanu, tähelepanu…algab TY kaisukate spordipäeva viimane ala – kiirjooks ümber korteri, kõikidel võistlejatel palun koguneda stardijoone juurde”, kõlas Teadustaja energiline hääl.

Stardijoone juurde võtsid asjalikult ritta kõik TY kaisukate kiirusespetsialistid. Esimesel rajal võttis koha sisse känguru Kipper, kes asus hoogsalt põlvetõsteid tegema, teisel rajal sidus tennisepaelasid kinni

scooter_1leopard Dotty, kolmandal ajas koer Slush enda saba taga (ja tegi niimoodi sooja), neljandal rajal aga rippus õhus öökull Oscar ja lehvitas kohapeal oma võimsaid tiibu. Tema lihtsalt jooksis õhus.

Viies rada oli aga veel vaba. ….Või kas ikka oli? Kui pealtvaatajad veidi tähelepanelikumalt silmitsesid, märkasid nad viienda raja keskel kükitavat ühte pisikest kühmus kuju! See oli tigu Scooter, kes oli lasknud enda seljaskantava koja peale joonistada punased välgunooled ja suure kirja “TURBO SPORT”, lisaks oli tal peas rallikiiver ja mustad prillid. Jalas neoonkollased tossud ja spordipüksid tõmmatud kõrgele üle naba, asus ta hoolega tegema venitusharjutusi. Ikka nii, et kogu maja ta seljas raksus!

Pealtvaatajaid ajas selline vaatepilt itsitama, sest eks see naljakas ju tunduski… üks väike kühmus sell keset spordirada, kel raske haagissuvila ka veel seljas kaasas – ja tahab olla kiirjooksja! Tema, häh, TEMA tahab koos teiste kiirete, nõtkete ja pikajalgsete või tiivulistega mõõtu võtta! Pealtvaatajad oleks veelgi ja veelgi leiutanud põhjuseid, miks Scooter ei peaks stardis olema, kuid nende mõttelõnga segas kohtunik, kes kõik võistlejad kohtadele käsutas: “Tääää-he-le-panu! Vaaal-mis olla! Jaaa….START!”

TY37189

“PAHHHHH!!!!”, kõlas stardipauk ja kõik sööstsid stardist minema, tigu Scooter tihedalt teiste kannul! Või no peaaegu tihedalt kannul – tegelikult oli täitsa raske öelda, kas ta jäi kohe stardis ühe ringiga maha või oli see peagi kolmega aga see pisiasi ei paistnud Scooteri võistlusindu põrmugi kahandavat. Nägu punane peas ja tundlad püsti, pressis ta keeleots suust väljas mööda rada aegluubis edasi nagu väike töökas buldooser. Kui teised võistlejad olid juba sirge lõpus ja keerasid rajalt paremale suurele ringile, väljus Scooter samal ajal alles stardiruudustikust…

Tänase kiirjooksu rada oli selline, et jooksjatel tuli joosta mööda triibulist esikuvaipa kuni elutoaukseni, siis keerata sealt paremale tuppa ja teha suur ring ümber kogu korteri, läbi kõikide tubade ning kui taas jõuti läbi magamistoa esikusse tagasi, siis tuli kord veel sama stardisirge läbida ja finišeerida sama triibulise esikuvaiba lõpus, mille ots asetses köögiukse juures, selle lävepakul, kus kohtunik ruudulise lipuga ees seisis.

Scooter ei paistnud aga üldse hoolivat jooksuraja korraldusest, tema pilk ja tundlad olid väga sihikindlalt suunatud otse finišipoole ja talle endale vähemalt tundus, et hoog on nii kõva, et tuul hakkas kõrvus vihisema. Jah, küll oli hea, et kiiver ja prillid said pähe pandud, kiirus on ohtlik, see pole naljamäng! Teadustaja vaatas Scooteri ponnistusi ja mõtiskles mikrofoni, nii, et kõik kuulsid, “Oot oot, Scooter ei mõtlegi minna pikale ringile… ta võttis suuna otsejoones finiši poole… tundub, et Scooteril on mingi oma plaan! Kas see plaan võiks olla see, et ta proovib võistelda selles, et kas ta jõuab samal ajal finišisirge läbida, kui teised läbivad terve raja?

scooter-2

Jah, just nii oligi, sest selle teooria kinnituseks Scooter noogutas ja kihutas edasi. Pealtvaatajaid hakkas ka asi huvitama ning nad kargasid oma istmetelt püsti ja karjusid ennastunustavalt: “Scoo-ter!, Scoo-ter!” Tagant aga tulid juba suure hooga leopard Dotty ja öökull Oscar, nende järel kohe rebane Slush ja suurte hüpetega känguru Kipper, kes keerasid tagasi finišisirgele ning iga sammuga lähenesid Scooterile poole maa võrra! Ja siis lähenesid nad veel poole maa võrra ja siis veel….

Lärm läks finišisirge ääres täiesti kõrvulukustavaks, sest Scooteril oli raja ületamiseni jäänud vaid kaks millimeetrit!Viimase jõupingutusena sirutas ta oma tundlad pikalt ette nagu ta telekas kunagi olümpiamänge vaadates 100 meetri jooksjaid oma käsi ette sirutamas näinud oli, kui samal ajal tormasid kõik teised osalejad tihedas pundis tuule vilinal temast mööda!

ty37199

Kohtunik ei osanud kedagi selles segasummas võitjaks kuulutada ja palus teha fotofiniši. Läks veidi aega ja siis kuvati tulemus elutoas suurele telekaekraanile. Ja seal ta oli, tigu Scooter, üks tunnal üle finishijoone, tema kõrval leopard Dotty pea ja pool kõrva üle joone, öökull Oscaril tiivanukk, känguru Kipperil kõht ja koer Slushil vurrud üle finišijoone.

See ei lugenud. Oli selgelt näha, et Scooteri tunnal oli ikkagi kõige ees! Oh seda rõõmu ja möirgamist mis siis lahti läks. Kõigil oli meelest läinud, et Scooter ju ei läbinud tervet rada ja tegelikult võitis jooksu ja kuldmedali ikkagi Dotty, noh, et tegelikult ei saanud Scooter ju kolmandatki kohta, kuid ega kedagi see väike ebaoluline fakt ka ei huvitanud! Väike visa vennike oli endast kõik andnud ja pingutanud nagu jaksas ja sellega kõikide südamed võitnud!

Autor: Geethe Kaso

Top 10 mänguasjad

 • 1
  ty36879_saffire

  TY Beanie Boos SAFFIRE - draakon 15.5 cm

  6.99 €

 • 2
  ty42212_tt-prince

  Teeny Tys PRINCE husky

  3.99 €

 • 3
  409-4498(1)

  HEXBUG® BATTLE SPIDER Dual Pack

  59.90 €

Lisa kommentaar