TASUTA kohaletoimetamine alates 35€ tellimustest VAATA PAKKUMISI
Kliendtugi +372 5305 6556

Ty kaisukate suve algus

Unejutud June 8, 2017

synnipaevVäike Tüdruk istus potsti kaisukate toa keskele maha ja alustas pidulikult: „Minu armsad Beanie Boo’s kaisukad! Osad vanemad olijad on ehk kursis, et suve veedab meie pere kaugel maakohas. Algab suvevaheaeg! Aga teil ei maksa kurvastada, see tähendab palju suviseid tegemisi – päikesevannid kus iganes ja kuipalju soovite; ärkate millal soovite, ja mängite palju soovite!“. Selle kõne peale olid juba viimsedki TY kaisukad ümber tüdruku kogunenud. Isegi doktor Pegasus tuli oma arstikapist välja, sest kõik ju teadsid, et see hetk on käes, mil algab suvepuhkus ja kogu elu lülitub justkui uuele mahedale lainele… Tüdruk avas oma sülearvuti ja jätkas: “Mina aga palun teil nüüd öelda toredaid ja häid sõnu, mis me teineteise kohta soovime öelda suvepuhkusele minemise puhul – siis saame ühe toreda Heade Sõnade Pilve“. Öökull Oscar ei jõudnud Väikese Tüdruku juttu lõpunigi kuulata, kui hüüdis juba lennult: „Lahedad on kõik!“. „Öökullide poole pealt lisaksin veel – maru nutikad!“ täiendas tähetark Owlette. „Imeliste unenägudega!“ paiskas ükssarvik Fantasia uhkelt ülalt riiulilt oma märksõna pilve! „Nii tublid, järgmine!“, klõbistas Väike Tüdruk hoogsalt arvutisse ja seinale kerkisid nähtavale need samad head sõnad eri suurustes ja mängisid silme ees nagu pilvetupsud. Kõik kaisukad läksid veel rohkem õhevile. Hetk hiljem ei saanudki enam keegi aru, kes mis hea sõna lendu paiskas: „tublid, „abivalmid!“, „sõbralikud!“, „viisakad“, „armsad“. Nii palju häid sõnu sai kirja, et sein sai paksult värvilisi häid sõnu täis. „Ilusad – see on veel puudu!“ poetas puudel Patsy talle kõige südamelähedasema sõna viimasena juurde! Väike Tüdruk vajutas diskopallid keerlema ja pani lõbusad laulud muusikakeskusest mängima. Seejärel keerutas kõigi kaisukatega tantsida ja isegi draakonipoiss Cinder oli oma loomuomase tagasihoidlikkuse unustanud – igal korral, kui ta perenaine tegi suurema keerutuse, lasi ta tuleleegi teele ja kõik kiljusid ja plaksutasid rõõmsa tuleshow peale!

Viimane suvepeo kavaler tantsuplatsil oli ahv Coconut – ta hüppas Väikesele Tüdrukule kaela ja sosistas midagi kõrva. Kuna kõigil pidulistel oli juba keel vestil ja kõik padjad olid peomöllust TY36003lõõtsutavaid kaisukaid täis, pani kaisukate perenaine rahuliku puhkamise muusika peale ja istus ahvikesega koos viimasele vabale padjale toas. „Ahvikesel on väike küsimus teile kõigile!“, mille peale ronis ta perenaise pealae otsa ja hakkas sõnu otsima: „Ma mõtlesin siin, seda et, noh, seda et et et…keegi meist ju võiks ikka Tüdrukuga sinna Kaugele Maale kaasa reisida! On ju selge, et ta meid kõiki ei saa kaasa võtta, aga ühe ju ikka saab! Siis ma paneks iga päev kirja kõik, mida põnevat ta seal tegi ja milline seal siis päriselt on! Ühesõnaga, esimese kandidaadina pakuksin ma välja iseennast! Teate ju mind küll – ma kohe ei saa elada ilma põnevuse ja reisimiseta! Loodan väga, et kõik hääletavad minu poolt…“ läks ahvipoisi hääl veidi tasasemaks ja peitis kiirelt pea Väikese Tüdruku juustesse, kartes, et äkki keegi pole ta ettepanekuga nõus. Kõik TY kaisukad teadsid, et ahvike on tohutu memmekas ja ei taha kunagi Väikesest Tüdrukust sammugi maha jääda, enamasti rippus ta ikka kas tema patsi otsas, seelikusabas või puhkas õlal. Loomulikult polnud kellelgi kahju, et Coconut reisile kaasa läheb. Kõik tõstsid omad pehmed käpakesed taeva poole nõusoleku märgiks. Mitte isegi ühe, vaid lausa kaks! Kõik olid ühemeelselt nõus ja ahvike hüppas rõõmust laelambi otsa ning tegi kiiremad rõõmutiirud: „Jeeeeee, sõbrad, te olete parimad! Ma teadsin! Lihtsalt parimaaad!“.

Suvevaheajale mineku lõpupidu oli nii rõõmus, et Väike Tüdruk viskas veel endagi lubaduse õhku: „Ja teate, kindlasti läheme me erinevatesse poodidesse üle Eesti, siis saab uusi sõpru veelgi juurde. Neid, maailma kõige ägedamaid TY sõpru, ei saa ju kunagi olla liiga palju!“

Autor: Geethe Kaso

Top 10 mänguasjad

 • 1
  ty36879_saffire

  TY Beanie Boos SAFFIRE - draakon 15.5 cm

  6.99 €

 • 2
  ty42212_tt-prince

  Teeny Tys PRINCE husky

  3.99 €

 • 3
  409-4498(1)

  HEXBUG® BATTLE SPIDER Dual Pack

  59.90 €

Lisa kommentaar