TASUTA kohaletoimetamine alates 35€ tellimustest VAATA PAKKUMISI
Kliendtugi +372 5305 6556

Võludraakon Cinderi eriline päev

Unejutud April 27, 2017

Ty kaisukatel on kõigil palju sõpru ja pidevalt palju suhtlemist teiste kaisukatega – see teebki nende elu nii rõõmsaks! Kõige rohkem hoiab omaette häbelik draakonipoiss Cinder, kelle puhul keegi täpselt ei tea, mis ta teeb. Kui teised uuriks, siis teaksid nad, et maailmas kõige rohkem meeldib Cinderile tuld suustblog_cinder_1 välja puhistada. Noh, peamiselt käibki ta just ventilatsiooniaugust väljas pliidi tulekoobastesse tuld purskamas, kui Ema seda vajab. Või vahel saunaruumis, kus on vaja ka suure saunaahju süütamiseks tuld. Kõige tähtsamad Draakoni süütamisepäevad on aga aastas Väikese Tüdruku sünnipäev, mis on külmal talvepäeval ja suvine jaanipäev, mil tuleb kohe tohutult suur tuli süüdata. Neil kahel päeval aastas on tavapäraselt tagasihoidlik draakon Cinder oma ilusad sätendavad lillat värvi tiivakesed eriti läikima löönud ja väga-väga elevil seoses oma tähtsa tööülesandega.Ty loomakesed üritavad vahel lootusrikkalt hüüda ventilatsiooniaugu poole, et Draakonipoiss päevavalgusesse mängima tuleks. „Hei armas draakonipoiss, kus sa peidus oled, meil on siin plaanis üks vahva keksumäng koos kiisutüdrukute ja koerapoistega. Tule ka meiega mängima ja lõbutsema, uuuuu, Ciiiin-deeeer, kus sa oooooleeeeed?!“ Cinder lööb aga selliste kaisukate kutsete peale häbelikult silmad maha ning tagurdab veelgi kaugemale oma tumedasse koopasse varju. Kellelgi pole aimu, miks nii ülimalt armas ja arg loomake sedaviisi käitub? Kõik ikka südames loodavad, et ta julgemaks ja seltskondlikumaks muutub. Seda siiski siiani juhtunud pole…

Tänane kaisukate hommik algas väga kummaliselt. Osad TY kaisukad olid voodist istuli tõusnud ja tukkusid unesegaselt sealt edasi. Teised visklesid rahutult küljelt-küljele ja kolmandad põõnasid oma rahulikku karu-und edasi. Käes oli juba peaaegu lõuna! Midagi oli täesti valesti! Tavaliselt ju kukkus Suure Kellakapi Käopreili täpselt kell 9:00 oma eriliselt kõrge häälega hommikuhüüet: „Kukuuuuuuuu!“ Sellega teadsid kõik TY kaisukad, et nüüd on täpselt õige aeg päeva alustada. Unenägudemaa valvur ükssarvik Fantasia jalutas nõutu näoga unimütside voodite vahel ja vaatas murelikult kiirgavat päikest, mis aknast sisse sillerdas. Ja seejärel Kellakappi. Ei mingit Käopreilit kõrge kella üheksase häälega äratamas ega ka mitte hiljem madalama häälega kellakümneseid ja üheteistkümneseid kukusid. Mitte midagi! Vaikus! Niimoodi mureliku ilmega edasi sahistades jõudis ta Kellakapi alla ja komistas karmauhh! millegi otsa: „Oiihhhhh, missseeee…keesseeee…siis veel siin….“, ja avastas peagi, et oli sattunud korraga linnupessa, kus konutas õnnetu ja pisarates Käopreili. „Ma…ma…ma väga vabandan, aga minu kukkumisega on nüüd kõik! Mu saatus on otsustatud! Kägude kellamehhanism läks kella üheksase kukkumise esimeseblog_cinder2 viskega katki ja paiskas mind koos pesaga põmmdi! halastamatult kellakapist välja siia põrandale. Einohh,“ ahastas ta „Nüüd pole enam midagi teha, pean siia eluks ajaks koos oma linnupesaga põrandale elama jääma ja jätma armastatud töö kellakapis kus seda ja teist!“ nuukus ta Ükssarvikule oma õnnetusest üle keha värisedes ja täiesti lootusetuna. Nuuksumise peale oli kohale lennanud ka tark öökull Owlette, kes hingas linnupesale maandudes sügavalt sisse ja välja, sulges korraks oma kõiketeadvad suured kuldsed silmad, mille puhul teadsid kõik, et nüüd tuleb haudvaikseks jääda, kuna Tähetargal oli midagi tarka öelda.

“Rahu, sõbrakesed, ainult rahu. Olukord on siiski lootusrikas! Lahendus on olemas, kui me vaid Kellakappi tuleleegi saaksime – kellakapi tross ja traadist pesa tuleb tagasi kokku sulatada. Mul kahjuks hakkab aga uneaeg juba tulema ja mõistus hakkab väsima – kuidagi ei tule praegu pähe, kuidas selle tuleleegi sinna kappi saaksime korraldatud!“ Väike vilgas öökull Oscar, kes ka kära peale kohale oli lennanud hüüdis juba kaugelt: „Mina tean, mina tean! Toon Draakon Cinderi appi, küll tema juba seda ametit oskab!“ „Tubli poiss, Oscar, sinust on ikka palju abi vanale öökullitargale“, kiitis Owlette väikest öökullipoissi tunnustavalt.

Üsna pea saabus öökullipoiss Oscar ulakaid õhusaltosid tehes koos draakoniga tagasi päästemeeskonna juurde ja näitas tiivavibutusega Kellakapi suunas, kuhu häbelik Cinder tasakesi maandus. Owlette ajas kõik pesast eemale, ka öökulli Oscari, tõstis pesarägastiku ähkides ja puhkides endale kukile ja lendas Kellakappi, mille uks oli irvakil lahti ning mille uksest ulatas välja lõõtsa moodi raudne keel: „Niiiiiiihh, puhista nüüd, kulla Cinder! Pane kogu oma jõud mängu, siin tuleb kohe kõvasti tuld pursata!“ Draakonipoiss tõmbas rinna õhku täis ja puhus oma elu kõige vägevama tuleleegi! Lõõtsakeel sulandus pesaga kokku ja tõmbas pesa kappi ja uksed paukusid põmaki! põmaki! Tagasi kinni. Seejärel asetas tark öökull kella õigeks. Oli just õige aeg kella-kaheteistkümneseks kukkumiseks. Õnnelik Käopreili lendas 12 korda kellast välja, kukkudes kõige imelisema häälega, mida ta eales teinud oli. Kogu Ty kaisukate maailm oli nüüd lõplikult ärkvel ja kogunesid kella alla kokku, vaadeldes vaimustusega Käopreili TY36186etteastet. Käopreilil jagus sellest päevast aga silmi ja häält vaid ühele – tema elu päästnud Rüütlile – Draakon Cinderile! Ega draakonipoisski enam Ventiatsiooniauku tagasi läinud, nüüd seadis ta end igal võimalikul juhul Käokella juurde asjatama, et igal täistunnil tiibu lehvitada ja tervitada üheskoos Käopreiliga kõiki TY kaisukaid. Nüüd oli ta iga päev nii paljudele väga vajalik. See tegi teda ennast ja ka kõiki TY kaisukaid väga rõõmsaks. Nüüd oli nende häbelik sõber õnnelik ja rõõmus nagu iga Ty kaisukas olema peabki!

Autor: Geethe Kaso

Top 10 mänguasjad

 • 1
  ty36879_saffire

  TY Beanie Boos SAFFIRE - draakon 15.5 cm

  6.99 €

 • 2
  ty42212_tt-prince

  Teeny Tys PRINCE husky

  3.99 €

 • 3
  409-4498(1)

  HEXBUG® BATTLE SPIDER Dual Pack

  59.90 €

Lisa kommentaar